muhteşem Bozburun KOYLARI

MUHTEŞEM BOZBURUN KOYLARI

Bozburun koyları hakkında: Türkiye’nin güneybatısında yer alan Bozburun, Muğla’nın Marmaris ilçesine bağlı bir tatil beldesidir. Nüfusu, 2019 yılı verilerine göre 2.105’tir. Türkiye’de yaz turizminin önemli duraklarından biri olan belde, Ege’deki diğer tatil beldelerine göre daha sakin ve doğal bir atmosfere sahiptir. Bu bakir kasaba eşsiz koyları, yemyeşil tabiatı ve tertemiz deniziyle oldukça meşhurdur.

Kaç günde gezilir: Bozburun gezinizi 1 – 2 günde tamamlayabilirsiniz.

Ziyaret için en uygun zaman: Sahip olduğu iklim itibariyle (Akdeniz iklimi) her mevsim ziyaret edilebilir bir yerdir. Fakat beldenin en meşhur ve kalabalık dönemi, malumunuz Mayıs sonu ile Eylül arasını kapsayan yaz sezonudur. Dolayısıyla güneşin, denizin ve koyların tadını çıkarmak için  seyahat etmek için yaz aylarını seçebilirsiniz.

Bozburun, muhteşem koyları, turkuaz mavisi koyları ve doğasıyla Marmaris’in, hatta tüm Akdeniz’in en güzel yerlerinden. Huzurlu ve sakin bir tatil geçirmek isteyenlerin keşfetmesi gereken bir belde! Girintili çıkıntılı özelliği ile korunaklı koyları, muhteşem bakir doğası, denize sıfır, özel iskelesi, restoranı ve manzaralı konaklama imkanları ile sadece Türkiye’den değil tüm dünyadan tekneciler için en sevilen mavi tur destinasyonladan.

Robinson2 ile Bozburun Koyları

Mavi tura çıkmayacaksanız bile Robinson2 ve Bayram kaptan ile günlük tekne turu alarak sadece denizden ulaşılabilen Marmaris koylarına denize girmeye gidebilirsiniz.

Rota 1

üçtaşlar

Turkuaz denizin altındaki uçurum, Üçtaşlar'da.

Bozburun Kısa Tarihi

Bozburun’un geçmişi yaklaşık dört bin yıl öncesine dayanır ve bu bölgede birkaç tane antik şehir bulunmaktadır. Antik dönemlerde burada yaşayanlara “kumsal halkı” adı veriliyordu. Bozburun, Ege’nin saklı hazinelerinden biridir ve şehir hayatının karmaşasından ve diğer tatil yerlerinin kalabalığından kaçmak için mükemmel bir seçenektir. harika koyları, turkuaz ve büyüleyici atmosferi, berrak denizi ile size büyüleyici bir cennet sunar. Bozburun, antik çağdan beri özellikle yat tersaneleri ile ünlüdür ve çevredeki koyları keşfetmek isteyen birçok ziyaretçiyi denizden çeker. Bu bölge, Marmaris’in diğer bölgelerine kıyasla nispeten az gelişmiş ve otel ile tesislerin sayısı sınırlıdır. Bu da Bozburun’un doğal güzelliklerinin temiz ve bakir kalmasını sağlıyor.

 
Rota 1

değİrmenlİ Ada

Takİp Et